Pierwszy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w nowym roku „Sinfonietta na różowo” odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19 w Trafostacji Sztuki. Poprowadzi go na skrzypcach prof. Tomasz Tomaszewski z Deutsche Oper Berlin.

W repertuarze występu BNO z koncertmistrzem Tomaszem Tomaszewskim znajduje się Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika, skomponowany dla wybitnego skrzypka Yehudi Menuhina, Sinfonietta Pawła Łukaszewskiego z pierwszej płyty Orkiestry Baltic Neopolis oraz Souvenir de Florence op. 70 Piotra Czajkowskiego, utwór zainspirowany wizytą kompozytora we Florencji, choć nadal pełen motywów z rosyjskiego folkloru.

Tytuł koncertu „Sinfonietta na różowo” jest nawiązaniem do trwającego w Szczecinie od początku roku ogólnopolskiego festiwalu Akustyczeń.

Tomasz Tomaszewski jest profesorem Universität der Künste w Berlinie i pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie. Po studiach w Akademii Muzycznej w Warszawie uzupełniał naukę w Leningradzie i we Freiburgu. Jako członek Kwartetu Polskiego był laureatem konkursów w Belgradzie i Monachium.  Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista, kameralista i dyrygent, występując z koncertami na całym świecie. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin. Na swoim koncie ma wiele nagrań dla wytwórni fonograficznych w Polsce, Niemczech i Japonii, a jako ceniony pedagog jest zapraszany do jury konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Japonii i Korei. Jest także założycielem i Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera w Opolu oraz Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Od 2006 r. jest prezydentem Internationale Betthoven Gesellschaft, a od 2013 r. prezydentem powstałego z jego inicjatywy Europejskiego Forum Muzyki Polskiej w Berlinie.

Prof. Tomasz Tomaszewski od 3 lat jest również związany z Baltic Neopolis Orchestra jako jej dobry duch i opiekun artystyczny.

Bilety na koncert BNO i Tomasza Tomaszewskiego „Sinfonietta na różowo” w cenie 35 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) są do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


WIELCY KONCERTMISTRZOWIE
Sinfonietta na różowo

6 lutego 2016 (sobota)
godz. 19:00

TRAFO Trafostacja Sztuki
ul. Św. Ducha 4, Szczecin

Bilety: 35 zł (normalny) / 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artyści:
Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper Berlin) - skrzypce
Baltic Neopolis Orchestra

Program:

Andrzej Panufnik Koncert skrzypcowy
Paweł Łukaszewski Sinfonietta
Piotr Czajkowski Souvenir de Florence op. 70

Organizator: BNO
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Sponsor główny: Polska Żegluga Morska
Sponsor: Siemaszko
Partnerzy: TRAFO Trafostacja Sztuki, Akademia Sztuki w Szczecinie, 13 Muz, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Radisson Blu, Polskie Radio Szczecin, Fitness World, Bike_S, Berlinia SBS, RAKPOL, City Taxi
Patron medialny: Elewator Kultury

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin oraz dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016; Priorytetu: Wydarzenia artystyczne-Muzyka.


Na podstawie nadesłanych informacji przygotował zespół redakcyjny [Portal NOwe-MEdia]

 

FacebookRSS FeedPinterest