Baltic Neopolis Orchestra zaprasza studentów i absolwentów Akademii Muzycznych na płatne staże w ramach Akademii Baltic Neopolis. Oferta skierowana jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lutego.


Akademia Baltic Neopolis to nowy program edukacyjny stworzony przez szczecińską orkiestrę kameralną Baltic Neopolis Orchestrę. Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego, w szczególności w zakresie muzyki kameralnej.

Płatne staże będą obejmować serię zajęć indywidualnych i sekcyjnych,  koncertów, nagrań płytowych ze światowej sławy muzykami - gośćmi Orkiestry w trakcie sezonu. Koncerty i zajęcia dla uczestników programu będą prowadzone przez tak wybitnych artystów, jak Vasko Vassilev (Covent Garden Opera House), Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper), Andriy Viytovych (Royal College of Music) czy Svetlin Roussev (Orchestre de Paris) oraz liderów Baltic Neopolis Orchestry. Oprócz aktywnego uczestnictwa w koncertach w kraju w trakcie sezonu artystycznego, dla najlepszych przewidziano możliwość wzięcia udziału w trasie koncertowej po południowo-wschodniej Azji, która zaplanowana jest na październik i listopad 2016 roku.

Przesłuchania do Akademii Baltic Neopolis skierowane są do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów do 30. roku życia będących studentami lub absolwentami uczelni artystycznych.
Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny można wysyłać do 15 lutego 2016 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przesłuchania odbędą się 21 lutego w Szczecinie. Programy przesłuchań znajdują się na www.balticneopolis.pl/index.php/akademia-bno .

Więcej informacji o Akademii: tel. +48 504 716 740, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baltic Neopolis Orchestra, zdobywca Fryderyka 2015 w kategorii Album roku muzyka kameralna,  jest smyczkową orkiestrą kameralną występującą bez dyrygenta. Orkiestra powstała w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Od tego czasu koncertowała dziesiątki razy, realizując zarówno własne cykle, jak i współuczestnicząc w zewnętrznych projektach artystycznych.

 

Na podstawie nadesłanych informacji przygotował zespół redakcyjny [Portal NOwe-MEdia]

 

FacebookRSS FeedPinterest