14 marca 2016, godz. 19.00 w Szczecinie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert KULT AnplaktPierwszy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w nowym roku „Sinfonietta na różowo” odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19 w Trafostacji Sztuki. Poprowadzi go na skrzypcach prof. Tomasz Tomaszewski z Deutsche Oper Berlin.


Baltic Neopolis Orchestra zaprasza studentów i absolwentów Akademii Muzycznych na płatne staże w ramach Akademii Baltic Neopolis. Oferta skierowana jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lutego.


27 stycznia przypada 260 rocznica urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie ma w historii muzyki postaci, która byłaby zarazem tak znana i tak tajemnicza. Grieg tak pisał o Mozarcie: "W wypadku Bacha, Beethovena i Wagnera podziwiamy przede wszystkim głębię i potęgę ludzkiego umysłu, u Mozarta zaś - boski instynkt; w jego muzyce nie ma żadnego wysiłku, śladu walki, oporu materii, tylko dziecięca, radosna natura, pokonująca wszelkie trudności niczym w zabawie, bo Mozart tworzył jak Bóg, bez bólu". Był najsłynniejszym cudownym dzieckiem w historii sztuki i w jakimś stopniu pozostał nim do końca życia. Jaka muzyka wypełniała umysł ośmioletniego geniusza? O tym przekonamy się 31 stycznia,  podczas koncertu w Willi Caro, słuchając nieznanych Sonat fletowych Wolfganga Amadeusza. Skomponował je by dostarczyć rozrywki królowej angielskiej, podczas swojej wizyty w Londynie w roku 1764. Te dziecięce utwory do dziś zachwycają elegancją oraz rokokowym wdziękiem. Są wzorem bezpretensjonalności i klasycznego piękna, ponadczasową muzyką rozrywkową w najlepszym tego słowa znaczeniu.Premiera "Anny Kareniny" Rodiona Szczedrina na scenie Opery Wrocławskiej odbędzie się 13 i 14 lutego 2016, godz. 19.00. Na kolejne spektakle zapraszamy 23 lutego 2016, 6 kwietnia 2016 oraz 23 kwietnia 2016.

FacebookRSS FeedPinterest