W niedzielę 31 stycznia 2016 r. zapraszamy wszystkich do zwiedzania nowego Oddziału Muzeum w Gliwicach, który mieści się w odrestaurowanym Żydowskim Domu Przedpogrzebowym przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14.  Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, bo taką nazwę nosi piąty Oddział Muzeum, został powołany do życia przez Prezydenta Miasta i jest finansowany z budżetu Gliwic. Misją placówki jest upowszechnianie wiedzy na temat historii Żydów na Górnym Śląsku oraz ich wkładu w rozwój naszego regionu. Tej tematyce poświęcona będzie wystawa stała. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich będzie przestrzenią dialogu międzykulturowego, debat na temat tolerancji i koegzystencji różnych religii, kultur i narodów.    

31 stycznia 2016 r. przewodnicy opowiedzą o historii miejsca, wspólnie przyjrzymy się wspaniałym efektom renowacji, a także porozmawiamy o najbliższych planach muzealników odpowiedzialnych za program nowego Oddziału.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, specjalnie dla których przygotowaliśmy przyjazną przestrzeń edukacji i zabawy. W tym wyjątkowym dniu dzieci zagrają w żydowska grę „dreidel”, która nawiązuje do znanej gry w „bączka”.

Oprowadzanie 31.01.2016 odbywać się będzie w 2 grupach:
I zwiedzanie, godz. 11.00-13.30, przewodnik Bożena Kubit
II zwiedzanie godz. 14.00-15.30, Przewodnik Dariusz Walerjański

Od lutego obiekt będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 10-16, soboty 11-17, niedziele 10-15.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Organizator: Muzeum w Gliwicach


Dom Pamięci Żydów Górnośląskich   
Muzeum w Gliwicach
Ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14
44-100 Gliwice

Muzeum w Gliwicach
ul. Dolnych Wałów 8a
44-100 Gliwice
www.muzeum.gliwice.pl
kontakt dla mediów: Dział Upowszechniania – Ewa Chudyba
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  kom. 783 560 005
Organizatorem Muzeum w Gliwicach jest Miasto Gliwice

Na podstawie nadesłanych informacji przygotował zespół redakcyjny [Portal NOwe-MEdia]

 

FacebookRSS FeedPinterest

Nasi partnerzy

Wspieraj Open Source